Ибрахимович запази аванса на Милан в Серия А

Златан Ибрахимович бе в основата на успеха на Милан над Чезена Снимка: getty images
Златан Ибрахимович бе в основата на успеха на Милан над Чезена

Отборът на Милан запази аванса си от четири точки на върха в класирането на Серия А и след изиграването на срещите от 21-ия кръг в Италия. В последния двубой от програмата на кръга Милан спечели с 2:0 срещу Чезена, а в герой за „росонерите" за пореден път се превърна шведът Златан Ибрахимович.

В 45-та минута Ибра бе изведен зад защитата и в опита си да му избие топката Масимилиано Пелегрино прати кълбото в собствената си мрежа за 1:0. Самият Златан се разписа в 90-та минута като това бе 12-ят му гол за сезона в калчото и общо 17-и за "червено-черните".

С успеха срещу Чезена Милан прекъсна серията си от два мача без победа в първенството след като в предишните два кръга направи ремита. Победата е под №13 за „росонерите" от старта на сезона в серия А Ии с него отборът събра актив от 44 точки. Чезена записа трета поредна загуба на сметката си и вече се намира в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 19 точки.

Лошата новина за треньора на Милан Масимилиано Алегри са поредните контузени в състава му. Още загрявката за двубоя с Чезена Дженаро Гатузо получи разтежение и бе заменен в стартовия състав от Марио Йепес, който застана в центъра на защитата, а Тиаго Силва бе преместен в халфовата линия.

Малко след началото на двубоя, домакините останаха и без Алесандро Неста, който напусна терена със счупена ръка. Мачът пък бе наблюдаван от новото попълнение на "росонерите" Урби Емануелсон.

След Милан в класирането продължава да е Наполи. Тимът от Неапол вече има 40 точки след като не срещна затруднения срещу закъсалия Бари и с попадения на Езикиел Лавеци и Едисон Кавани би с 2:0.

Сериозни размествания обаче настъпиха след това в челото на подреждането. В тройката попадна отборът на Рома, който в събота би с 3:0 Каляри. „Римските вълци" имат 38 точки - с шест по-малко от лидера Милан. На тима помогна и издънката на Лацио, който отстъпи с 1:3 на Болоня. За „орлите" това е второ поражение за седмицата след като в сряда тимът загуби с 1:2 от Рома и напусна турнира за Купата на Италия.

В края на срещата футболисти на Лацио и Болоня получиха червени картони, след като в 86-ата минута двата тима се сбиха. Резервата на Болоня Енри Хименес нахлу на терена и налетя на бранителя на римляните Андре Диас, който не му остана длъжен. В крайна сметка и двамата получиха червени картони.

Грешна стъпка направи и Ювентус. Старата госпожа направи 0:0 срещу Сампдория като гост. Най-доброто положение за домакините беше пропиляно от Джампаоло Пацини в 50-ата минута. Алекс дел Пиеро пропусна две "златни" възможности в края на мача като особено фрапантен бе пропускът му секунди преди края на допълнителното време когато сам срещу вратаря от точката на дузпата прати топката над вратата.