Ювентус си върна на Рома, би "вълците" в Рим

Милош Красич игра изключително силно срещу Рома и стана автор на едно от двете попадения в двубоя Снимка: getty images

Отборът на Ювентус победи Рома с 2:0 като гост в днешното дерби от 31-ия кръг на Серия "А" и си върна на "вълците" за домакинската загуба с 0:2 за купата на Италия в края на януари.

Това бе и първа загуба за треньора на "вълците" Винченцо Монтела, откакто той замени на поста Клаудио Раниери.

Успехът пък бе пръв за "бианконерите" в столицата от почти две години насам. За последно Юве би Рома като гост на 30 август 2009 година, когато се наложиха с 3:1. След това "джалоросите" имаха един успех като гост с 2:1, а предишната среща през есента завърши наравно 1:1.

Поражението бе и едва второ за Рома на техния "Стадио Олимпико" през този сезон, като до момента единствено Наполи успя да си тръгне с трите точки от столицата.

Попаденията за Ювентус отбелязаха Милош Красич в 60-та и Алесандро Матри в 74-та минути. На Юве не повлияя дори факта, че бяха без вратаря си Джанлуиджи Буфон. Италианският национал е с контузия и не успя да се възстанови за срещата.

С успеха „бианконерите" се доближиха на две точки от заветното шесто място в класирането, което ще им даде право да играят в Европа през следващия сезон. Поражението пък намали сериозно шансовете на Рома да се класира на четвърто място. Освен това „римските вълци" не успяха да запишат втори успех срещу Юве през този сезон.

В друга среща от днес тимът на Валери Божинов - Парма падна с 1:2 от Бари. Българинът бе на терена около 25 минути и се отчете с асистенция за попадението на Амаури.

Тифозите на Парма изпратиха отбора си с освирквания, след като за последните пет домакинства отборът има едва 2 точки, а поражението е второ поредно пред собствена публика. Застрашителното 18-о място пък е само на 2 точки. От своя страна Бари, който е с единия крак в Серия "Б", записа четвърта победа в първенството, но остана далеч назад на 20-о място с актив от 20 точки.

Минути след срещата ръководството на Парма обяви, че се разделя с досегашния наставник Паскуале Марино. Фаворит за негов наследник е е бившият старши-треньор на Болоня, Каляри и Наполи Франко Коломба.

Към серия Б се е запътил и Сампдория. Тимът от Генуа направи 0:0 с Киево и продължава да е на 15-о място в класирането. Равенството все пак спря серията от четири поредни загуби. Тимът обаче няма победа от 13 февруари, когато срази Болоня у дома и не е вкарвал гол в последните си три срещи.

"Летящите магаренца" от Киево пък вече в четири поредни домакинства в Серия "А" нямат победа, а в последните си три не са отбелязвали гол. За последно Киево спечели у дома на 2 февруари, когато надигра с 2:0 кандидат-шампиона Наполи.