Лил постигна исторически дубъл във Франция

"Песовете" от Лил прекъснаха над половинвековната си суша откъм титли Снимка: L'Equipe
"Песовете" от Лил прекъснаха над половинвековната си суша откъм титли

Тимът на Лил си осигури титлата на Франция кръг преди края, след като завърши 2:2 като гост на Пари Сен-Жермен.

На "песовете" им бе необходима само една точка, за да ликуват и тя бе постигната на терена на "Парк де Пренс".

Така Лил сътвори исторически дубъл, след като спечели и Купата на страната именно срещу парижани на "Стад де Франс" преди седмица.

Това е третата титла във витрината на бившия съперник на Левски в Лига Европа след цели 57 години пауза и втори дубъл в историята.

Полската звезда на Лил Людовик Обраняк откри за своите с попадение още в 5-ата минута, когато бе оставен непокрит в наказателното поле на ПСЖ.

В третата минута на добавеното време за първата част Оаро се възползва от неконцентрираните действия на лилската отбрана при центриране от фаул и възстанови статуквото.

Задачата на гостите бе улеснена след подновяването на играта, когато именно Орао бе изгонен за втори жълт картон.

В 60-ата минута Муса Соу отново изведе Лил напред, но мощен изстрел на Матийо Бодмер в 73-ата минута, който срещна гредата и влетя в мрежата направи резултата 2:2.

До края мачът се доиграваше, за да се стигне до голямата радост на "песовете" след това.

Бившият вече шампион Олимпик явно бе обезверен след предния кръг и невъзможната разлика от Лил, и допусна домакинско равенство 2:2 с Валенсиен.

Въпреки това ОМ не е капо през настоящия сезон, след като спечели Купата на лигата, а освен всичко е и твърдо втори, което означава, че ще играе в Шампионската лига наесен.

Другата новина от кръга във Франция е, че отборът на Сошо си гарантира участие в турнира на Лига Европа след победата с 2:1 над Сент-Етиен.

Интригата около последните мачове в Лига 1 е единствено за това кой ще бъде третият изпадащ. В момента под чертата се намира Монако, но всички отбори между 18-о и 12-о място за застрашени.