ЦСКА с нов златен дубъл във волейбола

Волейболистите на ЦСКА спечелиха тази вечер 29-та шампионска титла в историята на клуба Снимка: CEV

Волейболистите на ЦСКА спечелиха нов златен дубъл при мъжете след като тази вечер успяха да защитят миналогодишната си шампионска титла. „Червените" биха с 3:1 Пирин (Разлог) и във втората среща от финалния плейоф и след две победи триумфираха с 29-а титла в своята история.

Преди по-малко от месец отборът на Александър Попов взе и Купата на България. През миналия сезон „армейците" отново станаха носители на титлата и Купата на страната. Същото постижение записа и женския състав.

Най-резултатен във втория мач срещу Пирин тази вечер бе кенийският диагонал на ЦСКА Филип Мейо с 20 точки. Ясер Портуондо добави 18 точки за успеха на „червените". Тимът приключи сезона без нито едно поражение у нас. Единствените загуби, които „армейците" регистрираха бяха в европейските клубни турнири и то като гости.

Златните си медали и купата волейболистите на ЦСКА получиха тази вечер от генералния секретар на федерацията Станислав Николов.

Бяха раздадени и индивидуалните награди за сезон 2010/11. Две от отличията станаха притежание на ЦСКА - за най-добър разпределител на Николай Иванов и за най-полезен състезател на Ивайло Стефанов.

Наградата за най-добър млад талант взе Николай Пенчев от Пирин, за най-добър блокировач бе обявен Теодор Богданов от Нефтохимик, за най-добър нападател - Тодор Вълчев от Марек Юнион Ивкони а за най-добро либеро - Владислав Иванов от Левски.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Попов посвети успеха на тима тази вечер на контузеното либеро на тима и на националния отбор Теодор Салпаров. Волейболистът получи травма на тренировка преди старта на финалните плейофи и преди седмица претърпя тежка операция в Германия. Той ще се възстановява в следващите шест месеца.

Александър Попов обаче не пожела да разкрие повече подробности около бъдещето на „червените" като това ще стане на специална среща с медиите съвсем скоро.