УЕФА няма да разглежда червения картон на Нани

В УЕФА са доволни от турчина Чакър

Европейската футболна централа (УЕФА) ще изчака официалния доклад на делегата на мача Манчестър Юн. - Реал Мадрид и на съдийския наблюдател на срещата и само при изричното упоменаване на случая ще разгледа червения картон на Нани, който предизвика редица полемики.

Първият мач в Испания между двата гранда беше завършил 1:1, а англичаните имаха аванс от 1:0 в реванша от осминафиналите на надпревара, когато турският рефер Джунейт Чакър спорно изгони португалеца за опасна игра срещу Алваро Арбелоа в 56-ата минута.

"Няма проблем със съдията. Нямаме основание да разглеждаме изгонването и ще чакаме официалния доклад на делегата на мача и на съдийския наблюдател, каквато е процедурата. Ако те са посочили някакви забележки, тогава ще ги прегледаме. Той остава в нашата листа от съдии", съобщи за "Гардиън" говорител на евроцентралата.

С човек повече Реал Мадрид обърна до 2:1 в своя полза и с общ резултат 3:2 се класира за четвъртфиналите.