Страхотни трилъри пратиха Цветан Генков и Валентин Илиев на 1/16-финалите

Цветан Генков бе едно от оръжията на Висла срещу Твенте Снимка: Wisla.Krakow.pl
Цветан Генков бе едно от оръжията на Висла срещу Твенте

Цветан Генков и Валентин Илиев ще играят в Лига Европа и напролет, след като техните отбори Висла (Краков) и Стяуа прескочиха груповата фаза на втория по сила турнир на Стария континент.

Бившият нападател на Локомотив (София) отбеляза решителното второ попадение във вратата на Твенте, на която този път не беНиколай Михайлов заради дадена му почивка и след 2:1 над вече класиралия се холандски тим изпревари Фулъм в крайното класиране на група "K".

Генков бе изведен сам срещу Марсман и хладнокръвно търколи топката покрай него в далечния ъгъл. Преди това Гаргула изведе поляците още в 12-ата минута след неадекватна намеса на заместника на Михайлов, но красива и ефективна задна ножица на Де Йонг малко преди почивката възстанови статуквото.

От своя страна воденият от Мартин Йол отбор направи огромна глупост и допусна равенство 2:2 насред "Крейвън Котидж" от последния Одензе, като до 93-ата минута водеше с 2:1.

Демпси и Фрай дадоха наглед конфортна преднина за лондончани в рамките на само четири минути преди почивката, но Андреасен в средата на втората част и Фал секунди преди последния съдийски сигнал свалиха настроението на феновете на Фулъм под нулата.

Стяуа пък стигна до очакван домакински успех с 3:1 над кипърския АЕК (Ларнака) в група "J". Валентин Илиев отново бе титуляр за "стелистите" и остана на терена през цялото време, като си заработи и жълт картон.

По същото време Макаби (Хайфа) бе съкрушен от Шалке 04 с 0:3 в Израел. При 0:1 домакините имаха възможността да изравнят от дузпа и евентуално да гонят пълен успех, който да ги класира напред, но Катан я пропиля.

С общо 12 гола в последните два мача приключи кампанията в група "L", където интригата тази вечер отсъстваше. АЕК все пак стигна до първи успех след 3:1 на терена на Щурм и измести австрийците от третата позиция, докато Андерлехт записа 6 от 6 след 5:3 над Локомотив (Москва).

Срещите от останалите шест групи в Лига Европа са в четвъртък вечер.