Левски среща Калмар идната седмица

Гара Дембеле наниза три гола в двата мача с ирландците Дъндолк Снимка: БГНЕС
Гара Дембеле наниза три гола в двата мача с ирландците Дъндолк

Отборът на Левски победи ирландския Дъндолк и в мача-реванш от Втори квалификационен кръг на Лига Европа като гост с 2:0. Резултатът в първата среща в София бе 6:0.

Двата гола тази вечер вкара новопривлеченият от Локомотив (Пловдив) френски централен нападател Гара Дембеле още през първото полувреме.

Междувременно стана ясен и съперникът на Левски във Третия кръг - предпоследното стъпало към груповата фаза на турнира. За съжаление, шведският Калмар се наложи над молдовците от Дачия с 2:0 като гост и на 29 юли - идния четвъртък, Левски ще играе като гост на доста по-сериозния от двата възможни съперника. Преди седмица Калмар и Дачия бяха завършили 0:0.

В Ейре дебют за Левски записа холандският десен бек Дъстли Мулдер.

Бразилецът Жоазиньо получи травма в 71-ата мин. и бе принудително заменен, но спортно-техническият директор на „сините" Георги Иванов обяви след мача, че контузията на халфа не е сериозна.

„Направихме една добра тренировка. Надявам се, че и срещу Калмар ще покажем какво можем и ще си тръгнем с добър резултат още след първата среща в Швеция", бе коментарът на Гонзо.