Борусия (Дортмунд) се върна на пътя на победата

Парагвайският национал Лукас Бариос отбеляза два гола за Борусия за победата с 4:1 над Хановер Снимка: Getty Images
След днешната загуба Кристиан Шулц и съотборниците му от Хановер излязоха от челната тройка, даваща право на участие в Шампионската лига Снимка: Getty Images
Байерн е другият голям печеливш от развитието на кръга, тъй като се намърда на третото място, но въпреки това треньорът Луис ван Гаал няма да остане след края на първенството, а медиите в Германия вече го пратиха в Ювентус Снимка: Getty Images

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) победи с 4:1 Хановер в дербито на ХХVІІІ кръг.

Така "жълто-черните" се върнаха на пътя на победата след двете срещи, в които допуснаха равенство и загуба.

Всички голове паднаха след почивката, като в 57-ата минута норвежкият нападател от арабски произход Мохамед Абделауе откри за гостите и даде надежди на своите привърженици, както и на преследвача на Борусия Байер.

Авансът на хановерци обаче се задържа едва две минути, след като тийнейджърът Марио Гьотце изравни, а малко по-късно парагвайският национал Лукас Бариос отбеляза две попадения и обърна напълно развоя на срещата.

С днешните си 3 точки "жълто-черните" имат общо 65, с 8 повече от втория Байер, който също победи - с 1:0 като гост Кайзерслаутерн. Българският нападател Илиян Мицански отново отсъстваше от групата за двубоя на "червените дяволи".

Хановер пък отстъпи третата позиция на Байерн, който спечели с 1:0 на своя стадион "Алианц Арена" срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с гол на суперзвездата си Ариен Робен.

Така северният клуб засега е извън зона "Шампионска лига", тъй като през следващия сезон Германия все още ще бъде с три отбора в най-престижния европейски турнир.

По този начин баварците се оказаха другият голям печеливш от днешната победа на Борусия (Дортмунд) и едва ли в оставащите шест кръга ще пропуснат да се възползват от аванса, който получиха днес .

Междувременно дочута реплика от съпругата на наставник на Байерн Луис ван Гаал породи спекулации в медийното пространство, че е възможно след края на сезона холандецът да поеме закъсалия италиански гранд Ювентус. Ван Гаал със сигурност напуска поста си, като вече бе намерен и негов заместник в лицето на настоящия треньор на Байер Юп Хайнкес. Според таблоида "Билд" вчера вечерта г-жа Труус ван Гаал е споменала пред свои приятели за това, че семейството може би ще се мести в Торино...