Милан бе безапелационен в дербито

Пато бе героят на мача с Интер, отбелязвайки два гола за класическата победа Снимка: getty images
Пато бе героят на мача с Интер, отбелязвайки два гола за класическата победа

Милан направи решителна крачка към спечелването на "скудетото", побеждавайки с 3:0 съгражданите си от Интер в градското дерби.

Два гола отбеляза бразилският нападател Пато, а в края на мача резервата Антонио Касано оформи крайния резултат от дузпа.

Отсъствието на наказания голмайстор на отбора Златан Ибрахимович не се отрезрази на представянето на "росонерите" въпреки очакванията и те увеличиха преднината пред шампионите на 5 точки.

При резултат 2:0 защитникът на "нерадзурите" Кристиан Киву бе изгонен за нарушение срещу героя на мача Пато, след като го препъна на границата на наказателното поле, когато щеше да излезе сам срещу вратаря Сезар.

Авторът на третия гол в срещата Касано също бе изгонен от рефера Ридзоли с два жълти картона, след като отпразнува попадението си със събличане на фланелката, а в добавеното време извърши глупав фаул срещу Иван Кордоба.

Наставникът на "росонерите" Масимилиано Алегри заяви след мача, че успехът в дербито е бил решаващ от психологическа гледна точка, макар че сам по себе си не печели титлата на неговия отбор.

"Бяхме твърде бавни през първата част и не завършихме много от атаките си, но се справихме по-добре след почивката. Пато направи великолепен мач и не спря да тормози защитата на Интер. Срамота е това, което направи Касано - можеше да избегне фаула срещу Кордоба, след като вече имаше жълт картон. Зеедорф се представи на изключително ниво, показвайки своята голяма класа", анализира представянето на отбора си Алегри.