Лудогорец подава жалба срещу съдията

Реферът Феликс Цвайер даде достатъчно основания за жалба със своето ръководство снощи Снимка: LiveSport.bg
Хърватите се класираха с гол в 98-ата минута при обявени пет минути допълнително време Снимка: Sportal.bg
Нападателят на Лудогорец Марселиньо (вдясно) бе изгонен от немския съдия Снимка: Sportal.bg
Нападателят на Лудогорец Марселиньо (вдясно) бе изгонен от немския съдия

Ръководството на Лудогорец ще подаде жалба срещу съдийството на немския рефер Феликс Цвайер, който ръководи мача-реванш от Втори предварителен кръг на Шампионската лига в Загреб срещу местния Динамо, завършил 3:2 за домакините.

Основният аргумент на българския шампион срещу ръководството на Цвайер е даденото 8-минутно продължение, след като преди това бяха показани 5 минути добавено време.

Освен това в 64-ата минута бразилецът Самир от отбора на Динамо разби с лакът скулата на Светослав Дяков, за което получи само жълт картон от съдията.

Повод за жалба в УЕФА дава и поведението на хърватски запалянковци, които замеряха с чаши с бира българската делегация в официалната ложа.

Също така част от местната агитка скандираха „Цигани, цигани" по адрес на Лудогорец, което може да попадне под ударите на антирасистките разпоредби на европейската футболна централа. След мача дежурният делегат заяви, че е записал случилото се в доклада си.

След срещата треньорът Ивайло Петев и неговите футболисти бяха съкрушени от загубата, допусната в 98-ата минута, и изразиха недоволството си от рефера.

„Никога не съм си позволявал да коментирам съдията, но мисля, че и в двата мача той ни ощети. Днес се подигра с нас, той не ни ощети. Той се подигра, категорично го казвам. Реферът се подигра с труда на моите играчи", заяви наставникът на Лудогорец.