И Нюкасъл не можа да спре Манчестър Сити

Съотборниците прегръщат Майка Ричардс, който бе най-добрият на терена и отбеляза един от головете във вратата на Нюкасъл Снимка: Официален сайт на Манчестър Сити
Робин ван Перси отбеляза поредните си две попадения за Арсенал във вратата на Норич и с общо 11 оглави класацията на голмайсторите във Висшата лига Снимка: Getty Images

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити се наложи с 3:1 над третия в класирането Нюкасъл, както му нанесе първа загуба за сезона, оставайки единственият непобеден състав във Висшата лига.

„Гражданите" стигнаха безпроблемно до успеха с два гола от дузпи на своите нападатели Марио Балотели и Серхио Агуеро и попадение на най-добрия на терена - десният бек Майка Ричардс. За „свраките" се разписа минута преди края Дениъл Гослинг.

Въпреки загубата, Нюкасъл остава на трето място, но в следващите два кръга му предстоят изключително тежки двубои с Манчестър Юнайтед и Челси.

Мартин Петров започна като резерва при поредната загуба на Болтън - 1:2 като гости на Уест Бромич. Българският национал влезе в 70-ата минута на мястото на Крис Ийгълс, но не успя да промени резултата.

Така Уондърърс заема незавидното осемнайсето място във временното класиране с актив от едва 9 точки (3 победи и 6 загуби).

Нерадостно е положението и на намиращите се на дъното Уигън и Блекбърн. Те завършиха 3:3 в много интригуващ двубой, като последните два гола паднаха в 88-ата и 90-ата минута. Първо испанецът Алберт Крусат направи резултата 3:2 за Атлетик, но в крайна сметка нигериецът Якубу Айегбени донесе точката на Роувърс с втория си гол в срещата, отбелязан от дузпа.

Участникът в Лига Европа Стоук Сити допусна четвърта поредна загуба в Премиършип, падайки у дома с 2:3 от новака Куинс Парк. Герой на мача бе исландският нападател на Рейнджърс Хейдар Хелгусон, който реализира две попадения.

Поражението на „грънчарите" бе също така трето поред у дома, като включим и загубата от Ливърпул за Купата на Лигата, което е доста изненадващо, имайки предвид репутацията на Стоук Сити като изключително корав домакин.

По-рано днес Арсенал продължи впечатляващата си серия от пет победи във Висшата лига, като се наложи с 2:1 като гост на Норич. Автор на головете за „артилеристите" бе „обичайният заподозрян" Робин ван Перси, който излезе начело в листата на стрелците с 11 попадения през този сезон.