Локо (Пд) и Славия бият минимално в контроли

Пловдивчани и софиянци използваха хубавото време в Града под тепетата и спретнаха благотворителен мач Снимка: Lportala.net

Отборите на Локомотив (Пд) и Славия победиха с минималното 1:0 съответно Академик (Сф) и Пирин (Разлог) в приятелски срещи, играни през деня.

Старши-треньорите на двата тима Неделчо Матушев и Емил Велев пуснаха в игра повече футболисти, които рядко играят в официалните мачове.

Точен за "смърфовете" на стадиона в пловдивския парк "Лаута" бе бившето "орле" Драги Коцев, който още в 5-ата минута засече центриране на Мартин Кавдански отляво.

До края на двубоя и двата тима имаха по няколко чисти възможности за отбелязване на гол, но пропуски направиха Саканоко и Златински за домакините, и Василев, Димитров и Хабиб за "студентите".

Мачът между Локо (Пд) и Академик имаше благотворителен характер, като набраните средства ще отидат за лечението на младия 17-годишен халф на "черно-белите" Лъчезар Михайлов.

Галин Богданов пък бе авторът на единственото попадение в другата контрола в София. Той успя да отклони топката при центриране на Спас Георгиев от фаул в наказателното поле.

Пет минути преди края Ален Тунтев от Пирин получи втори жълт картон за реплика към съдията Георги Игнатов, но поради разбирателство между двамата наставници той бе заменен от друг полеви играч.