С 10 души и куц вратар Интер спечели срещу Лацио

След изгонването на титуляра Жулио Сезар Лука Кастелаци влезе в игра, но се контузи. Въпреки това той геройски игра на куц крак повече от полувреме и допринесе за успеха на отбора си Снимка: Getty Images

С голове на звездите Уесли Снайдер и Самуел Ето'о Интер спечели много важна победа с 2:1 срещу отбора на Лацио.

"Нерадзурите" постигнаха успеха си в изключително неблагоприятна ситуация, след като вратарят им Жулио Сезар бе изгонен в средата на първото полувреме за нарушение в наказателното поле срещу аржентинския нападател Мауро Сарате.

Това принуди треньора Леонардо да извади Диего Милито, за да пусне на негово място втория вратар Лука Кастелаци, след което потърпевшият сам реализира дузпата и откри за римските "орли".

За беда на Интер скоро след това Кастелаци се контузи и доигра първата част на куц крак. Въпреки всичко при липсата на каквато и да е алтернатива стражът застана на вратата и след след почивката.

Численият баланс на терена бе възстановен, когато вече при резултат 2:1 за домакините Стефано Маури също бе изгонен от рефера Емидио Морганти.

С днешната си загуба Лацио продължиха ужасната си серия на ст. "Сан Сиро", където не са печелили дори точка срещу Интер от сезон 2004/05 насам.

С успеха си "черно-сините" се изкачиха на второ място в класирането, тъй като отборът на Наполи допусна загуба с 1:2 в южняшкото дерби в Палермо. Гостите не бяха побеждавали съперника си от Сицилия на негов терен от 1969 г. насам и тази печална статистика не бе променена и днес. Единствената добра новина за Наполи бе голът от дузпа на уругваеца Единсон Кавани, с който той настигна в класацията на голмайсторите Антонио ди Натале от Удинезе.

Подобно на Лацио, и "черно-белите" се провалиха в този кръг, падайки от набралия скорост напоследък Парма с 0:2 у дома. И двете попадения за "дуковете" бяха дело на натурализирания бразилец Амаури, който е в страхотна форма, откакто дойде от Ювентус през зимния трансферен прозорец. За Парма през второто полувреме в игра влезе българинът Валери Божинов, който замени Себастиан Джовинко.

Със загубите си Удинезе и Лацио дадоха надежда на Рома и Ювентус за място в Шампионската лига. "Вълците" победиха днес с 1:0 Киево, а "Старата госпожа" играе от 22:00 ч. у дома с Катания.

Преди това лидерът Милан гостува на предпоследния в класирането Бреша от 20:00 ч. и ще се опита да увеличи преднината си на върха.