България обърна Финландия и стигна четвъртфинал на Евроволей

Пламен Константинов изхаби доста нерви в първите два гейма днес, но после националите не оставиха никакви шансове на Финландия

България се класира сред осемте най-добри отбора на Европейското първенство по волейбол в Полша.

Националите победиха Финландия с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) и се класираха за четвъртфиналите, а участието им на първенството продължава още утре срещу Сърбия.

Днес началото не беше добро за българския отбор, който подари първия гейм на финландците. Отпусната игра и множество грешки от сервис донесоха преднина на противника и макар че България спаси два геймбола, деветият сгрешен сервис от нашите в частта донесе крайното 25:23 за Финландия.

Във втория гейм българите поведоха рано, но продължаваха да играят колебливо и не успяваха да се откъснат сериозно в резултата. Все пак няколко добри атаки в края осигуриха четири точки преднина при 24:20 и България успя да затвори гейма на 21.

В следващите две части националите се вдигнаха и размазаха съперника. Светкавична преднина от 12:3 в третия гейм така и не беше стопена от финландците, които взеха само 11 точки в тази част. Последният гейм протече по сходен начин и с 25:12 националите довършиха противника.

Четвъртфиналът срещу Сърбия е утре вечер в Краков от 21:30.