Левски с първа убедителна победа в „А” група

Владимир Гаджев отбеляза втория си гол за сезона, а Левски постигна първата си убедителна победа в А група след 3:0 над Ботев (Враца) Снимка: Sofia Photo Agency

Отборът на Левски постигна първата си убедителна победа в „А" група през новия сезон. В късния мач от днешната програма на 4-ия кръг „сините" биха с 3:0 Ботев (Враца) на стадион „Георги Аспарухов". Попаденията за Левски бяха дело на Владимир Гаджев, Шюрд Арш и Симеон Райков.

За днешния двубой мениджърът на Левски Георги Иванов направи пет промени в стартовия състав в сравнение с този с Монтана преди седмица. Като титуляри започнаха Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски и Лъчезар Балтанов. Това даде резултат и тимът записа доста по-добро представяне.

В края на първото полувреме на терена прехвръкнаха искри след като играчите на Ботев (Враца) не спряха играта въпреки че на терена имаше паднал техен съотборник.

Реферът Никола Попов пък се намеси едва след като топката стана притежание на Левски. Играчите на Гонзо поискаха обяснение от своите колеги защо не са извадили кълбото, но последваха остри реплики между Бранимир Костадинов и Гаджев, за което и двамата бяха декорирани в жълто.

Подобно на срещата с Монтана отпреди седмица, феновете в Сектор "Б" опънаха плакат с послание към играчите, на който пишеше "Уважавайте фланелката". Транспарантът бе опънат през всичките 90 минути.

Освен първата убедителна победа на Левски след този кръг може да дойде и първата треньорска оставка. По всяка вероятност тя ще бъде на треньора на Берое Илиян Илиев след като неговият тим падна с 1:2 от Черноморец. Това бе четвъртото поражение на състава от Стара Загора от четири изиграни мача от началото на сезона.

„Мисля, че е нужна промяна. В такива ситуации най-нормалното нещо е треньорът да поеме отговорност. Сещате се за какво става въпрос. Но първо трябва да го съобщя на ръководството", обясни Илиян Илиев.

Той ще обяви решението си утре пред ръководството, а Управителния съвет на Берое ще се събере в понеделник, за да вземе решение по въпроса.

Успехът на Черноморец над Берое бе постигнат след късен гол на Траян Дянков в продължението. Другото попадение за Черноморец бе дело на Асис, а за Берое се разписа Владислав Златинов от дузпа в края на мача.

Нови три точки спечели и Лудогорец. Новакът в А група се наложи с 1:0 над Светкавица след гол на Станислав Генчев в 80-та минута. Светкавица все още няма отбелязан гол в А група и е твърдо последен в класирането.

Никакви проблеми пък не срещна лидера Черно море в двубоя си с Миньор (Перник). Варненци биха с 2:0 след попадения на Георги Илиев и Илиян Капитанов.

Останалите срещи от кръга в А група са утре.