Ювентус загуби от Рома у дома с 1:2

Рома спечели с 2:1 гостуването си на Ювентус в мач от 21-ия кръг на Серия „А".

С успеха на „Деле Алпи" тимът на Клаудио Раниери увеличи актива си на 38 точки и се затвърди на третото място с четири точки преднина пред четъвртия Наполи и пет точки пред Ювентус, който е на пето място.

„Старата госпожа" записа осма загуба от началото на сезона в калчото.

Алесандро Дел Пиеро даде преднина за Ювентус в 51-ата минута. В 68-ата Франческо Тоти изравни от дузпа. В 83-ата минута вратарят на Юве - Джанлуиджи Буфон бе изгонен с директен червен картон. Гол на Йон Арне Рийзе в 93-ата минута донесе успеха на „римските вълци".

Победата за Рома беше едва осмата в историята на сблъсъка между двата тима в Торино.

Треньорът на гостите Клаудио Раниери записа първи успех срещу бившия си отбор. До този момент специалистът имаше 9 загуби и 3 равенства от 12 мача срещу Юве.

Треньорът на Ювентус Чиро Ферара замени Клаудио Раниери два кръга преди края на миналия сезон.

Капитанът на "Старата госпожа" Алекс Дел Пиеро вкара първия си гол за сезона.

Голът от дузпа на Франческо Тоти влезе в историята. Попадението, което беше под No188-о за него в Серия "А", го прати на седма позиция във вечната класация на голмайсторите в серия „А".

В друг мач от кръга Катания победи Парма с 3:0.

Българският нападател Валери Божинов се завърна в титулярния състав за Парма след месец отсъствие и изигра пълни 90 минути.

Головете за Катания реализираха Джузепе Маскара (15'), Хорхе Мартинес (70') и Такаюки Моримото (77'). Домакините пропуснаха и дузпа в 21-ата минута.

Парма записа четвърта загуба в последните пет срещи и падна до 10-о във временното класиране. Преди пет кръга тимът на Божинов беше на трета позиция. Парма няма победа от 13-и декември 2009 година, когато се наложи с 2:1 над Болоня.