Баскетшампионите с втора поредна победа в Европа

Лукойл Академик записа втора победа в европейските клубни турнири Снимка: sportal.bg
Лукойл Академик записа втора победа в европейските клубни турнири

Българският шампион Лукойл Академик постигна втора поредна в група "C" на третия по сила европейски клубен турнир по баскетбол - EuroChallenge, побеждавайки като гост естонския първенец Тарту Рок с 80:72.

Пред 1500 зрители в спортния комплекс в Тарту домакините не спряха да се борят срещу сочения за абсолютен фаворит отбор на Йовица Арсич, но в решителните моменти на двубоя "студентите" измъкнаха успеха.

Силен мач за шампионите направи капитанът Тодор Стойков, който завърши с 15 точки. Най-резултатен за Лукойл Академик беше Травис Питърсън със 17 точки и 7 борби, Доминик Джеймс добави вкара 16 точки, Брендън Хийт завърши с 11 точки и 7 борби, а Каспарс Камбала приключи двубоя с 9 точки и 5 борби.

Янар Талтс наниза 26 точки, Силвер Лепик добави 16, а Георге Цинцадзе се отличи с 11 при поражението на Тарту Рок. Естонците са вече с две загуби след началото на груповата фаза. Миналата седмица възпитаниците на Индрек Виснапуу отстъпиха като гост на Лугано с 61:73.

С успеха Лукойл Академик остана едноличен лидер в група "C" на третия по сила европейски клубен турнир - EuroChallenge. В другия мач от потока португалският първенец Бенфика направи силна серия в края на последната четвърт и заслужено се наложи над Лугано с крайното 89:84. През миналата седмица швейцарците бяха спечелили домакинството си на Тарту със 73:61.

Така Лукойл е вече 2-0, докато Бенфика и Лугано имат по победа и загуба. На последната четвърта позиция е Тарту Рок с две поражения от два мача.