Хеттрик на Зику качи ЦСКА временно на върха

Зику отново се оказа печелившият коз за ЦСКА Снимка: Sport1.bg
Зику отново се оказа печелившият коз за ЦСКА

Водачът в голмайсторската листа на "А" група Янис Зику реализира хеттрик във вратата на Миньор за победата на ЦСКА с 3:1 на стадион "Българска армия".

Така "армейците" се изкачиха на първото място в таблицата с 32 точки и ще останат там поне до края на мача на Лудогорец срещу Черноморец в неделя.

Разградчани гостуват в Бургас, като ще си върнат лидерството, ако измъкнат точка или три от негостоприемния стадион "Лазур".

Румънският голаджия пък вече има на сметката си 12 попадения от началото на сезона, като дръпна с четири пред своя преследвач Марселиньо от Лудогорец.

Зику откри за "червените" в средата на първото полувреме, когато засече топката при центриране на Галчев отдясно във вратарското поле.

Играчите на Миньор имаха всичко на всичко две сносни атаки през целия мач, като при първата от тях стигнаха и до изравняване на резултата.

В 64-ата минута при бърза контраатака Божиков отляво центрира по тревата към оставения съвсем сам Крум Бибишков и таранът насочи топката към горния ляв ъгъл на Караджов.

Това попадение стресна домакините, които с два бързи гола на Зику успокоиха своите фенове.

В 74-ата минута Спас Делев центрира към Стоянов на близката греда, който на свой ред продължи към румънеца и той с глава направи 2:1.

Три минути по-късно завърналият се след контузия Иван Бандаловски се превърна в асистент на Зику, който с гръб към вратата пое топката, завъртя се и я насочи в десния ъгъл.

ЦСКА влиза в тежка серия до края на тази година. Следващата седмица "червените" гостуват на шампиона Литекс, след което се изправят срещу единствения отбор, победил ги тази есен на вътрешната сцена - Славия в 1/16-финал за Купата на България.

В XV кръг пък е очертаващото се голямо дерби на есенния полусезон срещу Лудогорец на "Българска армия".