Левски се върна на победния път след 2:0 над Локо (Сф)

Гара Дембеле отново наказа столичните "железничари" Снимка: BGNES
Гара Дембеле отново наказа столичните "железничари"

Отборът на Левски победи с 2:0 Локомотив в столичното дерби от XVII кръг на "А" група. Така "сините" запазиха второто си място в подреждането с актив от 35 точки.

"Железничарите" пък се смъкнаха на 4-а позиция с 31, като пред тях вече е тимът на ЦСКА.

Двубоят като цяло бе равностоен и с ниско качество. Левски стигна до успеха благодарение на колективни грешки на домакините.

В 17-ата минута Дарко Тасевски владееше топката и опита да намери Дембеле.

Тогава Караджинов се намеси и игра с нея, но я прати право в краката на голмайстора на "сините" и той я промуши през плонжа на Пейков.

Защитник на Локомотив стигна до топката и я изчисти, но тя вече бе преминала голлинията с целия си обем.

В края на първото полувреме зимното попълнение Видович центрира от ъглов удар отляво.

Там Йордан Върбанов се наведе на първата греда, което заблуди намиращия се зад него Ивайло Димитров и след съприкосновение на топката с неговото тяло влетя в мрежата за 2:0.

"Червено-черните" си нямаха и идея как да процедират след почивката, след като съперникът се бе прибрал в своята половина.

Все пак те стигнаха до чисто положение в 68-ата минута, когато направилият дебют Идриси бе оставен абсолютно сам фронтално срещу друг дебютант - Пламен Илиев, но би покрай вратата.

Последният мач от този кръг е в понеделник от 18:00 часа, когато лидерът Литекс приема Берое.