Юнайтед и Челси ще преиграват след велик мач

Азар даде тласък на Челси за обрат Снимка: Getty Images
Азар даде тласък на Челси за обрат

Челси почти обърна Манчестър Юнайтед от 0:2 до 3:2 във велик мач, а двата тима ще преиграват за Купата на Футболната асоциация. Двубоят на стадион "Олд Трафорд" завърши 2:2, но можеше да приключи с успех и на двата отбора.

До 11-ата минута Юнайтед помете съперника с вихрен старт и два гола. Първо Хавиер Ернандес заби с глава след далечен пас на Майкъл Карик, а след това центриране на Уейн Руни не бе спряно от защитата на Челси и влетя директно в мрежата - 2:0 и нокдаун за и без това изпитващия сериозни затруднения напоследък Челси.

На почивката Рафа Бенитес хвърли на терена Еден Азар, а Челси полетя напред за обрат. Белгиецът вкара невероятен гол в 59-ата минута, а 9 по-късно Рамирес изравни. В последните 5 минути Давид де Хея спаси 3 отлични ситуации, от които гостите можеха и да спечелят.

Юнайтед също търсеше гола до последно в задъхания мач.
Четвъртфиналът ще се преиграе на стадиона на Челси. Победителят ще срещне Манчестър Сити на полуфинал.
Преиграване чака и дуела Милуол - Блекбърн, завършил 0:0 по-рано днес след далеч не толкова драматични събития. Победителят от него ще срещне Уигън.