Байерн размаза отбора на Гара Дембеле, Борусия (Д) пада у дома

Марио Гомес имаше ден и разскъса мрежата на Фрайбург от голове Снимка: Goal.com
Марио Гомес имаше ден и разскъса мрежата на Фрайбург от голове

Байерн (Мюнхен) не даде никакви шансове на гостуващия Фрайбург и го разгроми със 7:0 в мач от V кръг на Първа Бундеслига на Германия.

Четири от попаденията отбеляза националът Марио Гомес, а две - Франк Рибери. Моноспектакълът на баварския колос стартира преди да изтекат 8 минути чрез нападателя на Бундестима.

Следващите два гола бяха на сметката на Рибери съответно в 26-ата и 40-ата минута.

Заради импотентната игра на гостите в нападение наставникът Маркус Зорг пусна на полувремето бившия голмайстор на Левски и "А" група Гара Дембеле.

Той обаче не помогна с нищо на своите, а напротив - стана още по-близък свидетел на головата фиеста на Байерн.

Гомес успя да оформи своя хеттрик до 55-ата минута, а 16 по-късно вкара и четвърти от дузпа. В самия край сред имената с голмайстори се внедри и Петерсен.

Шампионът Борусия (Дортмунд) продължи с непостоянното си представяне от началото на сезона и допусна домакинска загуба с 1:2 от Херта.

Столичани си осигуриха предимство в началото на втората част чрез Рафаел, а Нимайер съвсем отчая "жълто-черните" в 81-ата. Януш Левандоски спаси отчати честа на Борусия в 90-ата минута.

Продължава изненадващото добро представяне на Борусия (Мьонхенгладбах), който единствено засега е нанесъл поражение на лидера в класирането, при това на собствения му стадион. Тимът постигна трудна победа над Кайзерслаутерн с 1:0 и се утвърди в челото на подреждането.

Впечатление прави и тежката домакинска загуба на Майнц 05 от състава на Хофенхайм.

В късния съботен сблъсък Вердер надигра намиращия се в сериозна криза Хамбургер с 2:0 и се изравни с Байерн.