Левски победи Локомотив Москва

Базил де Карвальо беше единият от голмайсторите за Левски

С голове на Владимир Гаджев и Базил де Карвальо Левски победи руския гранд Локомотив Москва с 2:0 в контролна среща, играна в Ларнака, Кипър.

Руските "железничари" обаче бяха без националите си, които изпълняват ангажименти към първите отбори на страните си.

Левски пропусна много положения през първото полувреме, а в последните минути преди почивката московчани получиха спорна дузпа след шпагат на Пламен Димов в краката на Павлюченко. Нападателят сам изпълни наказателния удар, но Пламен Илиев спаси.

Владимир Гаджев откри в 65-ата минута. Националът прати топката в мрежата след отлично изпълнение на пряк свободен удар, като не остави никакви шансове на резервния вратар на руснаците.

В 85-ата минута Василев пропусна да засече на метър от голлинията центриране на Карвальо. Минута по-късно при бърза контраатака Василев проби отляво финтира бранител и падна на земята, а рефера реши да отсъди дузпа, която беше доста спорна подобно на тази първото полувреме.

Карвальо хладнокръвно с удар по земя удвои, а младият Антонио Вутов можеше да направи и 3:0 след това.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 2:0 (0:0)
1:0 Гаджев (65)
2:0 Карвальо (86-д)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (58-Михаил Иванов), Дъстли Мюлдер, Пламен Димов (58-Ромен Ели), Димитър Везалов (75-Антонио Вутов), Орлин Старокин, Станислав Ангелов, Стефан Велев (84-Борислав Цонев), Илиян Йорданов (80-Милен Василев), Роман Прохазка, Владимир Гаджев (80-Радослав Цонев), Жоао Силва (46-Базил де Карвальо)

Резерви: Михаил Иванов, Ромен Ели, Йордан Милиев, Даниел Димов, Борислав и Радослав Цоневи, Антонио Вутов, Карвальо, Василев