Изненадата на годината в бокса: Да загубиш от пълен аутсайдер (ВИДЕО)

Британският боксьор в суперсредна категория Джеймс Дигейл предизвика изненадата на годината в бокса, след като отстъпи титлата на Международната боксова федерация на галавечер в Лондон.

31-годишният Дигейл загуби по точки от аутсайдера Кейлъб Трюекс.

Преди мача част от букмейкърите даваха коефициент 41 за победа на американеца, но той водеше боя през по-голямата част от времето. Дигейл беше притиснат и се наложи да отстъпва и да бяга в тежкия за него пети рунд.

Накрая съдиите присъдиха загуба на Дигейл, давайки резултати от 114:114, 112:115 и 112:116. Това е 29-и успех (18 с нокаут) за 34-годишния Трюекс, който има 3 загуби и 2 равни.

Дигейл записа едва втора загуба в кариерата си, като има 23 победи (14 с нокаут) и едно равенство.