Дузпи пратиха Партизан в групите на Лигата

Партизан и Андерлехт стигнаха до дузпи, за да определят участника в груповата фаза на Шампионската лига Снимка: getty images

Истинска драма предложиха част от реваншите в плейофите на Шампионската лига. Сръбският Партизан, който преди седмица направи 2:2 с белгийския Андерлехт си осигури участие в груповата фаза след продължения и дузпи.

Резултатът от втория мач повтори този от първия като три от четирите гола паднаха през второто полувреме. На почивката сърбите водеха с 0:1.

В 54-та минута Партизан вече водеше с 0:2 като и двата гола вкара Клео и се виждаше в следващата фаза. Лукаку обаче намали в 64-та, а в 72-та Жилет изравни.

Резултатът остана непроменен до края на редовното време, а и в продълженията двата тима не си отбелязаха нови голове.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които домакините показаха по-лабилни нерви и Суарес и Биглия изпуснаха още първите си два изстрела от бялата точка.

След това пропуски за Партизан направиха Кръстаич и Давидов и резултатът бе изравнен, но при последния удар Бусуфа също не успя да порази вратата и така подари успеха на сръбския шампион.

Драматичен двубой направиха и Вердер и Сампдория. Германците взеха първия мач с 3:1, но на полувремето в Генуа вече губеха с 0:2.

Четири минути преди края Антонио Касано вкара трети гол за домакините. В даденото от съдията продължение на редовното време обаче Розенборг от Вердер отбеляза и двубоят влезе в продължения.

В 101-та минута Клаудио Писаро отбеляза втория гол за немския тим и го прати в групите на Шампионската лига.

Голямата изненада дойде от Испания където португалският Брага изхвърли Севиля. Португалците спечелиха и реванша в Испания с 4:3 и така с общ резултат 5:3 си гарантираха участие в груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа.

Матеус в 30-ата и Лима в 58-ата, 85-ата и 90-ата минута бяха точни за гостите, а Фабиано в 60-ата, Навас в 84-ата и Кануте в 90-ата минута отбелязаха за Севиля, но това се оказа недостатъчно.