Реал преодоля комплекса "Лион", Челси не си даде зор

Дрогба и останалите от Челси бяха с понижена мотивация в реванша срещу ФК Копенхаген Снимка: Getty Images
Марсело отбеляза първия гол във вратата на направилия силен мач Йорис Снимка: Getty Images
Марсело отбеляза първия гол във вратата на направилия силен мач Йорис

Реал и Челси са последните два тима, които се класираха за четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

"Белия балет" успя да преодолее френския си комплекс в лицето на Лион и го победи категорично с 3:0 в реванша на "Сантяго Бернабеу".

"Сините" от Лондон пък подходиха доста аристократично срещу ФК Копенхаген и позволиха на датчаните да си тръгнат с високо вдигнати от "Стамфорд Бридж", завършвайки 0:0.

И двата мача по подобие на тези от снощи започнаха с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите в Япония след опустошителното земетресение и последвало го Цунами миналата седмица.

Въпреки класическото изражение на резултата в Мадрид и превъзходството на Реал, и този път Лион се опита да играе футбол и да се надиграва с далеч по-именития си съперник.

По-добрата игра на домакините обаче даде резултат в 37-ата минута, когато възстановеният от контузия Роналдо намери Марсело пред наказателното поле на Лион.

Бразилският бранител преодоля последователно двама защитници преди да се озове очи в очи с Йорис и да го преодолее.

Вратарят на гостите направи много силен мач, като предотврати поне половин дузина попадения в своята врата.

Той обаче бе безпомощен в 66-ата минута, когато бившият му съотборник Бензема излезе сам срещу него и прокара топката между краката за 2:0.

Това бе второто попадение на френския таран в мрежата на любимия си отбор, след като стори това и преди две седмици на "Жерлан".

Класиката в мача бе оформена в 76-ата минута от аржентинеца Анхел ди Мария.

Така Барселона, Шахтьор, Тотнъм, Шалке 04, Манчестър Юнайтед, Интер, Реал и Челси ще разберат своите съперници този петък след 13:00 часа българско време.

Жребият може да бъде проследен пряко в ефира на телевизия РИНГ.БГ.