Богаташите от ПСЖ аут от Европа, Миланов също отпадна

ПСЖ победи, но напуска терените на Европа за този сезон Снимка: Reuters
ПСЖ победи, но напуска терените на Европа за този сезон

Пари Сен-Жермен постигна пирова победа с 4:2 над Атлетик (Билбао) на "Парк де Пренс" в последния си мач от група "F" на Лига Европа, но се сбогува с надпреварата за сезон 2011-2012.

Това стана факт, след като в другия сблъсък австрийският Ред Бул (Залцбург) съумя да обърне с 3:2 неиграещия за нищо Слован насред Братислава.

Феновете на парижани изтръпнаха още в 3-ата минута, когато Ауртенече с глава изненада Душе и откри за баските, които се бяха класирали предварително за 1/16-финалите напролет.

Малко след това добри новини долетяха и от Словакия, където домакините набързо поведоха с 2:0.

Скъпата покупка на ПСЖ Хавиер Пасторе изравни в 21-ата и даде надежди на своите за нещо повече, а в 41-ата Бодмер направи обрата пълен.

Точен далечен изстрел на Давид Лопес върна интригата в Париж, но съотборникът му Перес в 85-ата и Оаро от дузпа в 90-ата донесоха победата за столичани, на която никой в тима обаче не се зарадва.

Живко Миланов игра цял мач за Васлуй, но отборът му загуби с 0:2 като гост на Цюрих в двубой от група "D".

Така румънците, които при победа щяха да продължат напред, отпадат от турнира за сметка на Лацио, който по същото време взе своето срещу Спортинг, надделявайки със същия резултат.

За лисабонските "лъвове" титуляр бе Валери Божинов, който също записа пълни 90 минути.

Бешикташ спечели битката в група "Е" след успех с 3:1 над Стоук Сити на своя "Иньоню" и завърши на първо място с 12 точки.

Динамо (Киев), който имаше минимални теоретични шансове за класиране преди срещите тази вечер, стигна до 3:3 срещу Макаби (Тел Авив).

Украинският гранд набързо поведе с 2:0, но двата червени картона на Алмейда и Хачериди доведоха до пълен обрат в полза на евреите, за да може в крайна сметка да се доберат до "хикса".