Генов спаси Локо (Сф) в битката с Черно море

Интригата за четвъртото място остана след равенството между Локомотив (Сф) и Черно море Снимка: Sport1.bg

Сблъсъкът за четвъртото място в "А" група между Локомотив (Сф) и Черно море остана нерешен, след като двата тима завършиха 1:1 в пореден мач от XXVII кръг на "А" група.

Така "железничарите" продължават да окупират мястото, което евентуално би могло да даде право на участие в Лига Европа с актив от 46 точки.

От своя страна "моряците" се изкачиха с една позиция нагоре и вече са пети с 44 точки.

Основна вина двубоят за приключи наравно има главният съдия Антон Генов. Опитният арбитър отсъди меко казано спорна дузпа в полза на домакините в 87-ата минута.

Тогава топката бе центрирана от ъглов удар в наказателното поле, където Александров и Лахчев се бореха за високата топка.

Играчът на Локомотив игра с нея, но падна на земята и Генов посочи бялата точка.

От телевизионните повторения така и не се видя дали Александров нарушава правилата и поваля Лахчев.

Шатният изпълнител на статични положения Марчо Дафчев се нае с изпълнението на наказателния удар и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Пиргов.

След това играчи на двата отбора се спречкаха, като най-дейни в мелетата бяха Лахчев и Дяков.

По-рано в мача гостите можеха да си решат нещата в своя полза. Първо в 56-ата минута Румен Николов засече с глава центриране отляво, изпреварвайки лошо излезлия Пейков.

Малко по-късно "моряците" можеха да удвоят, но Божилов се засуети, точно когато излезе очи в очи срещу стража на "червено-черните".

В последните минути на мача от Локомотив имаха отново претенции за дузпа, но този път Генов не реагира.