Хубавата Ана със сензационна победа

Иванович отстрани фаворитката Серина Уилямс.

Ана Иванович хвърли бомба на Аустрелиън оупън, след като отстрани основната фаворитка за спечелването на женския турнир Серина Уилямс в оспорван мач.

Сръбкинята се пребори за успеха, въпреки че загуби първия сет и след 4:6, 6:3, 6:3 е на четвъртфиналите.

В следващата фаза Иванович ще срещне 19-годишната канадка Южени Бушар.

Поставената под №30 в схемата тийнейджърка сложи край на надеждите на домакините да видят своя сънародничка във фазата на най-добрите 8. Бушар надигра австралийката Кейси Делакуа с 6:7 (5), 6:2, 6:0.

Поставената под номер 4 в схемата На Ли се наложи с 6:2, 6:0 над рускияната Екатерина Макарова за по-малко от чак. Китайката гони третия финал в Мелбърн, а следващата и съперничка е Флавия Пенета.

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия след категорична победа над 15-ия в схемата Фабио Фонини от Италия.

Вторият в световната ранглиста даде само 5 гейма на съперника си и затвори мача след час и 32 минути игра -  6:3, 6:0, 6:2.

В следващата фаза на надпреварата Ноле ще се изправи срещу спечелилия сблъсъка между номер 8 в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) и 17-ия поставен Томи Робредо (Испания).

Поставеният под номер 3 в основната схема Давид Ферер навакса изоставане от един сет срещу Флориан Майер (Германия), но все пак записа успех с 6:7(5), 7:5, 6:2, 6:1.

По този начин испанският тенисист ще мери сили на 1/4-финалите срещу победителя от мача между Томаш Бердих (Чехия) и Кевин Андерсон (Южна Африка).