Локомотив (Пд) изпревари Черноморец, Берое настигна ЦСКА

Здравко Лазаров отбеляза 11-ия си гол за Локомотив (Пловдив) през този сезон Снимка: Lportala.net
Здравко Лазаров отбеляза 11-ия си гол за Локомотив (Пловдив) през този сезон

Локомотив (Пловдив) се изкачи на трето място в класирането в "А" група след победа с 3:0 над аутсайдера Видима-Раковски, възползвайки се от равенството 1:1 на Черноморец като гост на друг от борещите се за оцеляване - Академик.

Новото попълнение на "железничарите" - нигериецът Патрик Огунсото, който дойде от гръцкия ОФИ, също се разписа в дебютния си официален мач за класическата победа.

Ремито на Черноморец с новака Академик бе второ след нулевия хикс на старта на първенството през август. Новото звездно попълнение на "акулите" Савио Нсереко излезе като титуляр с номер 7, но не направи нещо особено на терена, вероятно заради доскорошната си контузия, и бе заменен в 69-ата минута.

По време на срещата бе счупен носът на бившия национал Стойко Сакалиев след удар с лакът на тунизийския защитник на Черноморец Енис Хаири, като въпреки това нападателят доигра мача до края.

Най-силно страдащите финансово клубове от "А" група Пирин и Сливен загубиха с минимален резултат съответно от Черно море и Берое. "Орлетата", които паднаха у дома след гол на Георги Божинов още в 5-ата мин., обвиниха съдията Станислав Тодоров за поражението си... "Второто полувреме ги смачкахме, не мога да бъда недоволен от футболистите ми", заяви треньорът на Пирин Костадин Ангелов.

Беройци, които се наложиха трудно над предпоследния в таблицата Сливен, се изравниха по точки с ЦСКА, като при евентуална загуба на "червените" в дербито с Левски, което се играе от 18 ч., ще им отстъпват само по голова разлика на седмото място.