Стоянов не успя да спре БАТЕ, ЦСКА, но не от София, продължава да гази

Адебайор (вляво) реализира хеттрик във вратата на Лех (Познан) Снимка: BBC
Адебайор (вляво) реализира хеттрик във вратата на Лех (Познан)

Резервният вратар на националния ни отбор Владислав Стоянов пази цял мач за молдовския Шериф при домакинството срещу БАТЕ от група "Е" на Лига Европа.

Той обаче не успя да съхрани вратата си суха и допусна попадение на Сосновски още в 9-ата минута, което се оказа и единствено в срещата.

В другия сблъсък киевският Динамо записа първи успех, надделявайки с 2:1 като гост на АЗ Алкмаар. Точни за украинците бяха Милевски и Хачериди, а между тях се разпуса и Фалкенбург.

Така лидер в тази група най-изненадващо е особено популярният у нас състав на БАТЕ със 7 точки.

Нападателят на Манчестър Сити Емануел Адебайор напомни за най-добрите си години, сътворявайки хеттрик при победата с 3:1 над полския Лех в мач от група "А".

Не бяха изтекли 13 минути, когато тогоанецът получи удобна топка от ветерана Виера, извъртя се технично и с плътен удар по диагонала откри резултата.

В 25-ата минута Давид Силва центрира отляво към Адебайор и той с глава порази целта за втори път.

Пет минути след началото на второто полувреме Чибамба възпламени голямата агитка на тима от Познан, дошла на "Сити ъф Манчестър", но таранът на "гражданите" отказа съперника, засичайки подаване в 73-ата минута.

Така Манчестър Сити изпревари Лех и вече е лидер във временното класиране.

По същото време Ювентус записа трето поредно равенство, този път с 1:1 като гост на Ред Бул Залцбург. Швенто откри с красив удар по земя в 36-ата минута.

Две минути след началото на втората част сръбският национал Милош Красич донесе точката за "бианконерите", оползотворявайки подаване отляво.

ЦСКА, но не от София, а от Москва, продължи да мачка наред в своята група "F", записвайки трета поредна победа, при това отново с класически резултат. Руските "армейци" се разправиха този път при гостуването си на Палермо.

Вагнер Лав можеше да открие резултата още в 21-ата минута, но вратарят Бенуси отрази битата от него дузпа. Той обаче бе безпомощен в 34-ата, когато Думбия се разписа отблизо.

Пак тъмокожият футболист на ЦСКА вкара за 2:0, финтирайки няколко защитници на домакините. Точка на спора постави Нецид в 82-ата минута.

В страхотна драма се превърна другия сблъсък между Спарта (Прага) и Лозана. Швейцарците поведоха в резултата в 6-ата минута чрез Меоли, но Вилфрид на два пъти и Куцка обърнаха нещата в полза на чешкия гранд за само 17 минути.

Щойбле върна един гол в 75-ата минута, за да се стигне до 96-ата, когато след голямо меле пред домакинската врата Карлош успя да промуши топката и да донесе първа точка за Лозана.

Сериозна интрига се заплете в група "B", където и четирите отбора имат шансове за класиране напред. Носителят на трофея Атлетико отнесе Розенборг с 3:0 на "Висенте Калдерон", докато Арис и Байер Леверкузен не успяха да се победят в Солун. Така всички отбори са се събрали в класирането в рамките на само 2 точки.

Рубен пък донесе трудния успех на Виляреал с 1:0 над друг солунски отбор - ПАОК. Това качи "жълтата подводница" на върха в таблицата на група "D". Същевременно Динамо и Брюж завършиха наравно 0:0 в Загреб.