Джамбазки тръгна с победа в Литекс, шампионът изпревари Левски

Атанас Джамбазки (вляво) стартира с успех начело на Литекс Снимка: Sport1.bg
Атанас Джамбазки (вляво) стартира с успех начело на Литекс

Новият старши-треньор на Литекс Атанас Джамбазки започна с победа начело на шампионите, обръщайки Локомотив (Сф) с 2:1 на стадион "Българска армия" в София в последна среща от XI кръг на "А" група.

От друга страна това е втората загуба за Антон Велков начело на "железничарите" от трите мача, в които е начело.

"Червено-черните" спокойно можеха да стигнат до поне едната точка, но няколко чисти ситуации за гол бяха пропилени в самия край.

Локомотив успя да поведе в 22-ата минута, когато Марчо Дафчев изпълни безупречно отсъдената от съдията Николай Йорданов дузпа.

Наказателният удар бе свирен за дърпане на фланелката на Искрен Писаров от страна на Петър Занев във вратарското поле.

Ветеранът Светослав Тодоров пък бе героят за ловчанлии, спомогнал с двете си попадения за пълния обрат.

Първо в 56-ата минута той бе изведен от Мирасема и изравни, а в 80-ата отново се озова зад защитата на софиянци, за да прати топката в далечния на Валентин Галев ъгъл за крайното 2:1 за Литекс.

С тази победа четирикратните първенци на България изпревариха Левски в подреждането, заемайки четвъртото място с актив от 24 точки.

Локомотив (Сф) продължава да крета във втората половина на таблицата с едва 11.