Александър Тонев с първи гол за Лех

Българското крило се разписа от 25 метра за победата на своя Лех срещу Ягелония Снимка: Пресслужба на Лех (Познан)
Българското крило се разписа от 25 метра за победата на своя Лех срещу Ягелония
Продължава победната серия на Металург (Донецк), където играе Велизар Димитров Снимка: metallurg.donetsk.ua
Продължава победната серия на Металург (Донецк), където играе Велизар Димитров

Българинът Александър Тонев отбеляза четвъртия гол за победата на своя Лех с 4:1 над Ягелония в мач от полската Екстракласа.

Бившето крило на ЦСКА се разписа в 64-ата минута с мощен удар от 25 метра.

Тонев бе титуляр за отбора от Познан и остана на терена до 83-ата мин.

До момента българинът, който се присъедини към Лех това лято, е играл във всички 7 мача за първенство на своя отбор.

Със снощната си победа „синьо-белите" са лидери в класирането с 13 точки и страхотна голова разлика от 17:5.

Те обаче могат да бъдат изпреварени от Корона, който има 11 точки и е с мач по-малко, като днес приема на своя стадион в Киелце тима на Лехия.

Междувременно украинският Металург (Донецк), където се състезава Велизар Димитров, постигна трета поредна победа в местната Висша лига - с 2:0 като гост на Волин.

Българинът бе титуляр и игра до 71-ата минута. Бившият футболист на Левски - бразилецът Зе Соарес, също започна мача и бе заменен в 80-ата мин.

След снощния си успех отборът от миньорския град, който започна слабо първенството, продължи своето изкачване и в момента дели седмото място с Арсенал (Киев) след 10 изиграни срещи.