Байерн и Динамо (Загреб) с единия крак в групите

Ариен Робен асистира за първия и сам отбеляза втория гол във вратата на швейцарците Снимка: Reuters

Немският гранд Байерн (Мюнхен) свърши голяма част от своята работа и на практика се класира в груповата фаза на Шампионската лига след домакинска победа с 2:0 над ФК Цюрих.

Въпреки победата баварците изпитваха затруднения в определени периоди в мача и само ниската класа на швейцарците им попречи да отбележат някое от много добрите открили се възможности пред вратата на Нойер.

Напрежението от плещите на домакините бе свалено още в 8-ата минута, когато Робен центрира отляво на наказателното поле и след последвала неумела намеса на защитник с глава Бастиан Швайнщайгер отправи много точен изстрел от разстояние в долния ляв ъгъл на вратата.

Холандецът също записа името си сред голмайсторите след красив фалцов удар в 72-ата минута, правейки реванша в Швейцария протоколен.

Сигурен за групите на Лигата изглежда и хърватският хегемон Динамо (Загреб), разгромил с 4:1 на "Максимир" шведския първенец Малмьо.

Цветан Генков игра цял мач за своя Висла (Краков) при домакинството на АПОЕЛ (Никозия). Палачът на нашия Литекс стигна до минимален успех с 1:0 благодарение на гола на Малецки двайсетина минути преди края.

Генков пък се отчете с един сериозен пропуск в края на първото полувреме, когато

Изненадата на вечерта бе в Дания, където местният Одензе се наложи също с 1:0 над Виляреал.

В последния мач за сряда израелският шампион Макаби (Хайфа) стигна до 2:1 с белгийския Генк у дома.

Реваншите от плейофните мачове са във вторник и сряда другата седмица.