Бенфика измъкна късно равенство от Порто

Само латиноамериканци се разписаха в дербито Снимка: Demotix Images
Само латиноамериканци се разписаха в дербито

Португалските грандове Порто и Бенфика не можаха да се победят в 221-ото издание на дербито "О Класико" и завършиха 2:2.

По този начин нищо не се промени на върха на класирането в местната Примейра лига, като „драконите" и „орлите" запазиха първите две позиции с по 14 точки от 6 мача, като головата разлика дава предимство на Порто.

Новото бразилско попълнение в състава на „синьо-белите" Клебер даде цифров израз на превъзходството на домакините през първата част, но в началото на второто полувреме парагвайският голмайстор на Бенфика Оскар Кардосо изравни резултата.

Почти веднага след това аржентинецът Николас Отаменди върна аванса на Порто, само че в 82-ата минута неговият адаш и сънародник Николас Гайтан фиксира крайното 2:2.

Любопитно е, че само латиноамериканци вкараха голове в това дерби на Португалия, но всъщност това не е никаква изненада, ако погледнем съставите на двата отбора.

В стартовата единайсеторка на домакините започнаха трима местни играчи (Роландо, Жоао Моутиньо и Силвестре Варела) и осем футболисти от Южна Америка. При „орлите" положението бе подобно, но още по-крайно - нито един португалец, трима европейци (испанците Хави Гарсия и Нолито и белгиецът Аксел Витцел) и отново осем латиноса.