Литекс и ЦСКА не срещнаха трудности

Пенев-младши продължава да приближава Литекс към дублиране на титлата от миналия сезон Снимка: BGNES

Шампионът и вицешампионът на България - Литекс и ЦСКА, нямаха никакви проблеми и спечелиха категорично мачовете си от XXV кръг на родното първенство.

Лидерите вкараха четири безответни гола в мрежата на запътилия се със страшна сила към "Б" група Сливен, докато "армейците" биха "само" с 3:0 Калиакра в Каварна.

Тези, както и останалите двубои от кръга, стартираха с едноминутно мълчание в памет на починалия бивш президент на БФС Иван Славков.

Футболистите на Любослав Пенев си опекоха работата още до почивката, която приключи 3:0 в тяхна полза.

Първо Александър Барт откри в 8-ата минута, засичайки с глава центриране на Янев от свободен удар.

Георги Миланов покачи в 34-ата при многоходова акция на "оранжевите" и асистенция на Светльо Тодоров, а след още четири Момчил Цветанов направи резултата класически с попадение на празна врата.

През второто полувреме домакините започнаха да пестят сили с оглед неделното дерби с Левски, но въпреки това вкараха още един гол, дело на Деян Джерманович в 69-ата минута.

ЦСКА продължи с отличните си изяви тази пролет на терена в Каварна, но въпреки това успя да поведе чак в самия край на първото полувреме, след като преди това изпусна не едно и две положения.

Тогава Бандаловски центрира към близката греда, където Гъргоров изпревари вратаря Господинов и успя да го прехвърли.

Отново Бадема бе в центъра на събитията в 69-ата минута. Тогава той бе изведен сам срещу стража на каварненци, но хитро реши да подаде с пета назад към Нелсън и холандецът насочи топката от петнайсетина метра в опразнената врата.

Четвърт час преди края Борис Галчев записа името си сред голмайсторите, вкарвайки прекрасен гол от над 25 метра.

Славия продължи лошото си представяне в последно време и записа четвърта поредна загуба, този път с 0:1 като домакин на Черно море.

Единственият гол за "моряците" реализира Росен Колев в добавеното време на първата част, засичайки центриране от ъглов удар с глава.

Така варненци продължават своя пролетен щурм към четвъртото място, като вече се изравниха по точки с пловдивския Локомотив, но отстъпват в преките двубои.

Освен това трябва да се изчака и срещата между Локомотив (Сф) и Черноморец, която е в четвъртък от 19:00 часа.

В последния мач за днес Миньор се наложи с 1:0 над Академик на Стадиона на мира в Перник и вече има равен точков актив със Славия. Точен за "чуковете" бе Въндев в 35-ата минута с глава.