Левски най-после победи

Исмаил Иса отбеляза победното попадение срещу Академик Снимка: Sofia Photo Agency
Исмаил Иса отбеляза победното попадение срещу Академик

Левски се наложи над Академик с 1:0 в доста скучен мач от ХІV кръг на "А" група.

Победата на "сините" бе първа за отбора след пет мача без пълен успех - загубите от Лил, Литекс и Локомотив (Пловдив) и равенствата във втория мач с Лил в Лига Европа и срещу Славия.

"Студентите" не успяха да изпълнят заканата си да си тръгнат с точка или три от стадион "Георги Аспарухов", след като през седмицата треньорът Семир Селимински и нападателят Стойко Сакалиев проявиха оптимизъм за мача.

Попадението за Левски отбеляза Исмаил Иса в добавеното време на първата част, след като защитникът на Академик Иван Иванов изби топката от краката на Андвеле Слори, но по този начин изведе в голова позиция централния нападател.

Преди това капитанът на "сините" в този мач Христо Йовов се контузи и след полученото разтежение бе сменен още в 22-ата минута.

Холандското дясно крило Слори отново бе много слаб и на почивката треньорът Ясен Петров пусна на негово място ветерана Александър Александров, който раздвижи играта на Левски в средата на терена, но до гол отново не се стигна.

"Направихме си мача доста труден срещу един отбор, който нямаше какво да губи и беше затворил подстъпите към вратата си. Ние имахме доста брак в играта си и единственото хубаво е, че победихме", заяви след срещата наставникът на "сините".

Колегата му от Академик не бе доволен от съдийството на младия рефер Калин Людмилов... "Преди техния гол имаше ъглов удар за нас, но съдията може би се уплаши да не би случайно да поведем на Левски... Добре е за българския футбол, че телевизията предава мача пряко, за да се види, че той не свиреше едно към едно, а 90% за Левски", заяви Селимински.