Балъков и Стоилов приключиха с Лига Европа

Бившият национален селекционер не успя да навакса сериозния пасив от първия мач с Работнички Снимка: uefa.com

Четвъртък вечер се оказа доста злощастен не само за Левски и Локомотив (София), но и за много български треньори и футболисти, които се подвизават в различни европейски клубове.

Красимир Балъков и неговият Хайдук (Сплит) отпадна от надпреварата след втора загуба с 0:1 от английския Стоук Сити, този път на клубния стадион "Полюд".

До самия край на мача момчетата на героя от САЩ'94 имаха своите шансове, но малко преди последния съдийски сигнал те бяха попарени след нелепия автогол на Любо Миличевич.

Това е третата поредна загуба с 0:1 на Балъков за последните десетина дни, което неминуемо ще доведе до още по-сериозно напрежение върху плещите му. Натискът върху него и футболистите му стартира още на двубоя от хърватското първенство срещу Задар преди няколко дни.

Не по-радостни мигове очакват и наставникът на кипърския Анортозис - Станимир Стоилов. След конфузната загуба с 0:2 от македонския Работнички у дома миналата седмица, отборът на бившия национален селекционер тръгна силно на терена в Скопие и успя да заличи пасива до 65-ата минута след попадения Резек и Кристовао.

В 87-ата обаче усилията на Анортозис отидоха по дяволите, след като Кумбев намали и класира Работнички за плейофния кръг.

От познатите на българската общественост имена Станимир Стоилов включи единствено Димитър Иванков сред титулярните единайсет. В 57-ата минута на терена се появи бившият халф на ЦСКА Маркиньос, а четвърт час по-късно като резерва влезе и екс-левскарят Емил Ангелов.