Левски победи измъчено Светкавица

Даниел Димов от отбора на "сините" отбеляза единствения гол в мача Снимка: Impact Press Group
Даниел Димов от отбора на "сините" отбеляза единствения гол в мача

Левски завърши с победа есенния полусезон в „А" група, спечелвайки с 1:0 гостуването си на абсолютния аутсайдер Светкавица.

През първото полувреме играчите от Търговище дори имаха превъзходство и пропуснаха да поведат в резултата.

В 60-ата минута халфът Даниел Димов отбеляза единствения гол в мача след центриране от свободен удар и разбъркване в наказателното поле.

И двата отбора имаха право да претендират за по една неотсъдена дузпа в двете полувремена на двубоя, след като първо вратарят на „сините" Пламен Илиев задържа Тихомир Кънев в наказателното поле, а след това защитникът на „мълниеносците" Венцислав Йорданов направи същото с Христо Йовов.

С днешната си победа Левски заема третото място в класирането на „А" група с 33 точки - две по-малко от лидерите Лудогорец и ЦСКА, които утре играят помежду си.

Наставникът на Левски Николай Костов призна, че не е доволен от показаното от възпитаниците си и че много ще разчита на зимната пауза, за да прокара своите идеи в отбора си.

„Представихме се под нивото, което искаме да имаме, особено през първото полувреме. Светкавица изпусна своите шансове да поведе в резултата, след което едва ли щяхме да можем да отвърнем. Победихме просто защото сме по-опитният отбор. Подходихме неправилно, не уважихме противника.

Нямам търпение да завърши полусезонът, за да се подготвим правилно, да променим мисленето си, за да можем да печелим по-убедително. Нашите изисквания към футболистите ще бъдат доста по-големи след това. С такава игра не заслужаваме победата във всеки мач", каза специалистът.

Колегата му от Светкавица Никола Спасов, който за краткото си време начело на тима успя да го преобрази до голяма степен, похвали представянето на своите футболисти.

„Влязохме отлично в мача, надиграхме Левски през първото полувреме, всичко вървеше както искахме. През второто полувреме смените в Левски оказаха влияние върху играта им. Те почнаха да създават повече голови ситуации, но въпреки всичко стояхме равностойно. Сгрешихме фатално един път и ни наказаха. Проблемът беше, че не можахме да отвърнем на гола с гол. Хубавото е, че до последните секунди се опитвахме да изравним. От началото до края момчетата се раздадоха максимално. Във всеки следващ мач тези момчета показват, че имат качества и не са за отписване", заяви Спасов

„Програмата през пролетта е добра, посрещаме всички застрашени отбори у дома. На теория имаме шансове да се спасим", запазва надежди той.

До момента Светкавица има едва 2 точки в актива си от 15 мача през първия си сезон в „А" група.