Бирмингам шокира Арсенал в края, спечели Купата на Лигата

Играчите на Бирмингам заслужено вдигнаха третия по значимост трофей в Англия Снимка: Getty Images
Играчите на Бирмингам заслужено вдигнаха третия по значимост трофей в Англия

Бирмингам е изненадващият нов носител на Купата на Лигата, печелейки неговия 51-и финал.

Отборът от втория по големина град в Англия се наложи над сочения за абсолютен фаворит тим на Арсенал с 2:1 пред 88 851 зрители на "Уембли" и през есента ще играе в турнира на Лига Европа.

"Топчиите" пък пропуснаха да спечелят трофей за първи път от 2005 година насам. За бирмингамци отличието е първо от далечната 1963.

Те хвърлиха ръкавицата в противниковия лагер в 28-ата минута. Топката бе центрирана от ъглов удар към точката за дузпа, където Джонсън я насочи с глава към вратата.

На 4-5 метра от голлинията бе застанал Никола Жигич, който също с глава промени нейната посока и излъга защитата и вратаря на лондончани за 1:0.

11 по-късно младият Уилшир отправи страховит шут, който нацели напречната греда. Топката не бе изчистена добре от отбраната на Бирмингам и тя попадна в Аршавин, който стигна до аутлинията отляво на вратата и я върна към Перси, за да може холандецът акробатично да изравни.

Сензацията стана факт в 89-ата минута. Груба грешка на вратаря Шчесни, който изпусна топката, а за капак Косиелни се блъсна в него. Тя попадна в краката на Обафеми Мартинс и той на празна врата взриви "синята" част на "Уембли".