Беззъб Левски срещу чехи, Лудогорец прави хитово 0:0 с Щутгарт

Футболистите на Георги Иванов не успяха да вкарат гол в пето поредно полувреме Снимка: Gong.bg
Футболистите на Георги Иванов не успяха да вкарат гол в пето поредно полувреме
Лудогорец не само, че се държа достойно срещу Щутгарт, но дори спокойно можеше да го победи Снимка: Gong.bg

Отборът на Левски записа второ поредно нулево равенство по време на лятната си подготовка в Линдабрун, Австрия. "Сините" не успяха да се справят с 12-ия в чешкото първенство Словачко.

Това е и петото поредно безплодно полувреме за момчетата на Георги Иванов, след двете срещу Амкар (Перм) и второто преди това с румънския Петролул (Плоещ).

Гонзо започна с титулярен вратар Божидар Митрев и полевите футболисти Мюлдер, Иванов, Рисп, Старокин, Грийн, Гаджев, Цветков, Младенов, Арш, Йовов. През второто полувреме бяха направени множество смени, които обаче не промениха цялостната картина.

По-чистите положения бяха пред "синята" врата, като дошлият на проби Ларс Рисп спаси сигурен гол в средата на второто полувреме, избивайки една топка от голлинията.

Преди това обаче Сержиньо Грийн можеше да открие, но негов изстрел с глава срещна десния стълб.

Следващата проверка на Левски, която ще бъде последна, е на 19 юли срещу израелския Ашдод.

На другия полюс се представи новакът в "А" група Лудогорец (Разград), който също завърши 0:0, но срещу едно от големите имена в немския футбол Щутгарт.

Равенството има още по-сериозна тежест, след като "швабите" излязоха със своите звезди. Според информациите, които пристигат от Лангенфелд (Австрия), разградският тим е бил този, който трябва да съжалява, че не постигна и победа.

На 2-3 пъти Лудогорец можеше да открие преди почивката, но Гъргоров, Александров и Колев направиха пропуски. Такива имаше и от другата страна в лицето на Погребняк и Хайнал.

Далеч по-малко бяха интересните моменти след почивката, но и големият брой смени на двамата наставници оказа влияние.

Следващата проверка на Лудогорец е в понеделник от 19:00 часа българско време срещу катарския Ал Ахли.