Дембеле се завърна с хеттрик за Левски

Младите играчи на Сливен не успяха да спрат Йовов и компания на "Герена" Снимка: Sport1.bg
Младите играчи на Сливен не успяха да спрат Йовов и компания на "Герена"

Вторият в "А" група Левски разгроми Сливен с 5:0 в предпоследния мач от XXIV кръг и продължава да изостава с осем точки от шампиона Литекс на върха в подреждането.

Мачът се разви благоприятно за "сините", които не бавиха дълго своите гости и в рамките на първия половин час решиха всичко в своя полза.

Завърналият се след контузия Гара Дембеле откри по куриозен начин резултата в 9-ата минута, пращайки от седнало положение топката в мрежата.

Зимното попълнение на Левски Жанвион Юлу-Матондо покачи в 25-ата, засичайки с глава центриране на френския голмайстор отляво, а четири по-късно отново Дембеле вкара за 3:0, като този път белгиецът върна жеста и асистира.

Влезлият през втората част Даниел Младенов също записа името си сред голмайсторите четвърт час преди края, а Дембеле оформи своя хеттрик в 87-ата минута.

Въпреки многото допуснати голове, добри думи заслужава вратарят на гостите Евгени Караманов, отразил половин дузина опасни удари на "сините".

В другия мач по-рано днес Видима-Раковски се наложи над Славия с 2:1 и се отлепи от дъното в подреждането.

В 12-ата минута Атанас Иванов от домакините бе изведен с хубав пас зад "бялата" отбрана и с плътен удар по диагонала откри.

Четири преди края на първото полувреме Десислав Русев преодоля противников играч и центрира към Христо Господинов, който на свой ред засече топката с глава.

Доста напрегната бе втората част, когато главният съдия Радослав Станев бе на път да изпусне ситуацията на терена.

Първо той отсъди изключително спорна дузпа за софиянци при борба за топката между Щърков и Георгиев. Играчът на Видима-Раковски реагира доста бурно на отсъждането и си заработи червен картон.

Николай Божов реализира от бялата точка, но наказателният удар бе пребит поради навлизане на футболисти в пеналта преди сигнала.

При последвалото второ изпълнение на нападателя на Славия обаче вратарят Колев предвиди, че изстрелът ще бъде в центъра на неговата врата, остана на място и боксира.

Той обаче капитулира при диагоналния шут на Жуниор в 68-ата минута, след като бразилецът бе на ръба на засадата и успя да се отскубне от своите преследвачи.

Финалният натиск на Славия не доведе до втори гол и Видима заслужено прибави три скъпоценни точки в борбата си за оставане в елита.

Последният мач от този кръг е в понеделник, като Черноморец приема на своя стадион "Лазур" състава на Монтана.