Григор Димитров също напред в Лондон, среща Цонга

Гришо ще има доста сериозно препятствие във II кръг на "кралската надпревара" в лицето на французина Цонга Снимка: Getty images

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров се класира за II кръг на Откритото първенство по тенис "Уимбълдън". Той успя да се наложи над квалификанта Седрик-Марсел Щебе от Германия със 7:5, 7:5, 7:6 (7:5), малко след като Цветана Пиронкова се класира за третата фаза при жените.

Двубоят започна още вчера, като продължи 2:12 минути, но бе прекъснат при резултат 3:3 в третия сет поради падналия мрак над Лондон.

Днес срещата започна със закъснение заради лошите метеорологични условия, след което Димитров се наложи в рамките на 30 минути.

Хасковлията ще се опита да стане първият роден тенесист, преодолял II кръг на турнир от Големия шлем в мач срещу Жо-Вилфрид Цонга. Французинът преодоля на старта Го Соеда (Япония) с 6:3, 7:6, 6:2.

Любопитното е, че Димитров вече има един мач срещу Цонга през този сезон, но го загуби с 4:6, 4:6 на турнир на твърди кортове в Ротердам.

Освен това съперникът игра финал на тревно покритие само преди две седмици, който загуби от Анди Мъри. Преди това обаче Цонга елиминира на полуфинала световния номер 1 Рафаел Надал.