Левски с първа загуба за 2011

Възпитаниците на Ясен Петров допуснаха срещу Виктория (Пилзен) първо поражение в зимната си подготовка след победите над Еноси Тракис, Белхатов, Теплице и Динамо (Москва) и равенството с Дубница Снимка: sportal.bg
Новото попълнение на Левски Жанвион Юлу-Матондо вкара гол с глава във втори пореден мач Снимка: gong.bg

Отборът на Левски падна с 1:2 от лидера в чешкото първенство Виктория (Пилзен) в предпоследната си контролна среща в Кипър. Загубата бе първа за тима през 2011 г.

Попадението за Левски вкара новото попълнение Жанвион Юлу-Матондо в 16-ата минута след центриране на капитана в този мач Владимир Гаджев. Той вкара гол с глава във втори пореден мач след победата на финала на приятелския турнир "Alki Winter Tournament" срещу Динамо (Москва) с 3:1.

За Виктория днес първо се разписа Хорват (в 8-ата минута) след дузпа, като първият му удар бе отразен, но той довкара при добавката. Другият им гол също бе от наказателен удар - на Резек в 55-ата минута.

Междувременно Гара Дембеле пропусна дузпа за Левски в 37-ата минута, а малко по-рано Сержиньо Грийн бе изгонен за реплики към съдията, но на негово място влезе Иво Иванов.

Чехите не се притесняваха от твърди влизания и здраво наритаха футболистите на Левски. Те показаха голяма агресия през всичките 90 минути. Особено брутално бе нарушение срещу резервата Александър Александров в средата на второто полувреме, което изправи косите на българския щаб.

Доста твърдо в единоборствата влизаше и бившия футболист на Левски Давид Бистрон, който не жалеше доскорошните си съотборници. Грубостите разстроиха стила на игра на тима на Ясен Петров и изнервиха сериозно двубоя.

Наставникът на Левски излезе с няколко промени в състава си за днешната среща. Старши-треньорът на 26-кратните шампиони даде почивка на стража Божидар Митрев, като под рамката на Левски за по едно полувреме застанаха другите двама вратари Кирил Акалски и Пламен Илиев. В защитата също имаше леко прекрояване, след като юношата Христо Попадиин замени на десния бек получилия травма Дъстли Мюлдер.

През второто полувреме срещата съвсем се изнерви, а чехите продължиха с грубата игра. Футболистите на Левски почти изцяло владееха инициативата, но трудно стигаха до чисти положения. Многото смени също се отразиха на ритъма на игра

В края на срещата българите на три пъти имаха претенции за наказателни удари -за игра с ръка и за нарушения срещу резервите Иво Иванов и Александър Александров.

След днешния мач остана още една от предвидените на лагера в Кипър контролни срещи - на 17 февруари срещу лидера в румънското първенство Оцелул.