Федерер - Ферер и Серина - Иванович са финалите в Синсинати (обзор)

Иванович сломи съпротивата на Шарапова

Роджър Федерер се класира за шести път в кариерата си за финала на Мастърса в Синсинати след лесна победа с 6:2, 6:3 над Милош Раонич - негова шеста от шест изиграни мача с младия канадец.

Двубоят започна със сериозно предимство на швейцареца, който успя да достигне до пробив още в първото подаване на съперника си и набързо поведе с 3:0.

В следващите няколко минути двамата печелеха без особени затруднения своите подавания, а при 2:5 Раонич сервираше за оставане в сета, когато последва нов пробив в сметката на Федерер, донесъл му и успеха в първата част.
Световният №3 бе много убедителен при своите подавания в тази първа част, като спечели всички 16 точки, затваряйки всеки от сервис геймовете си на нула.

Във втората ситуацията на корта не се промени особено и резултатът вървеше гейм за гейм, за да се стигне до осмия, когато младият канадец си осигури предимство от 40:0 и по всичко изглеждаше, че ще успее без особени затруднения да изравни за 4:4. Точно в този момент обаче ретурът на швейцареца заработи на пълни обороти, той се възползва от третата си възможност за пробив, а в следващия гейм не сгреши, сервирайки за мястото си в битката за трофея.

Федерер, който наскоро навърши 33 години, показва силна форма и финалът в Охайо ще бъде негов четвърти пореден за сезона след Хале, Уимбълдън и Торонто миналата седмица.

Там той ще спори срещу Давид Ферер, който стъпка мечтата на Жулиен Бенето за Мастърс финал след 6:3, 6:2.

При жените финалът е Серина Уилямс - Ана Иванович. Световната №1 Уилямс записа нова победа над близката си приятелка Каролине Возняцки. След четвъртфинала им в Монреал, сега за втора поредна седмица двете оформиха изстискващ трисетов дуел, в който пак оцеля американката - 2:6, 6:2, 6:4 на полуфинал в Синсинати.

Серина за втора поредна година достига до мача за титлата, но това си остава най-доброто ѝ постижение в Охайо. Миналата годиня я спря Виктория Азаренка, а този път срещу нея ще излезе Ана Иванович.

Сръбкинята надделя в три сета над Мария Шарапова след 2 часа и 46 минути здрава битка за крайното 6:2, 5:7, 7:5.