Два вратарски гола отново сгъстиха облаците над Левски

Пламен Илиев се представи далеч под своето ниво срещу Калиакра, пускайки два лесни гола от разстояние Снимка: Sofia Photo Agency

Левски победи Калиакра с 3:2 в открит и динамичен мач от X кръг на "А" група. Въпреки победата "сините" продължават да притесняват своите фенове седмица преди вечното дерби с ЦСКА.

Двете попадения за предпоследния в класирането бяха изцяло по вина на младия вратар Пламен Илиев.

В първия случай юношата на Левски Четин Садула стреля от около 35 метра, като топката летеше към главата на "синия" страж. Той обаче се опита да я хване и тя премина между ръцете му, за да се озове в мрежата за 1:1.

Преди това испанското крило Тони Калво бе открил резултата с плътен шут още в 3-ата минута.

Груба грешка в защитата на каварненци доведе до втори гол за домакините, автор на който стана Даниел Младенов.

Владимир Гаджев направи резултата 3:1 в 53-ата минута след хубав индивидуален пробив и изстрел над тялото на Цветан Димитров.

Две минути преди края, когато видимо мачът се доиграваше, току-що влезлият за Калиакра словак Якуб Хронец видя как Илиев е излязъл доста пред своята голлиния и го прехвърли почти от центъра.

Последният мач от този кръг е в понеделник от 18:00 часа, когато шампионът Литекс посреща лидера в класирането Лудогорец.