Реал (Мадрид) гледа към още едно "Ел Класико"

Карим Бензема отбеляза единствения гол за Реал
Жозе Моуриньо похвали своите възпитаници за представянето им в защита Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо похвали своите възпитаници за представянето им в защита

Реал (Мадрид) с голяма сигурност ще срещне Барселона в поредно издание на дербито "Ел Класико", стана ясно вчера след победата на „Белия балет" с 1:0 като гост на Малага във осминафинал за Купата на краля.

Жребият за четвъртфиналите, който бе теглен предварително, отреди победителят от тази двойка да срещне победителя от Барселона - Осасуна. В първия мач преди седмица каталунците разбиха своя съперник с 4:0, така че реваншът в четвъртък ще е напълно протоколен.

С голяма доза късмет Кралският клуб спечели своя мач снощи, като Карим Бензема отбеляза единствения гол в Малага, след като аржентинският вратар на домакините Вилфредо Кабайеро изпусна топката между краката си. Първият двубой в Мадрид бе завършил 3:2 за Реал.

След срещата наставникът на столичани Жозе Моуриньо похвали възпитаниците си за прагматичния им подход в защита... „Отбранявахме се много добре и нашият противник почти нямаше шанс да вкара гол. Отбелязахме осем попадения в последните си два мача, но ни обвиняваха, че не се защитаваме добре. Тази вечер обаче показахме сериозно и прагматично представяне", заяви Специалния.

„Не бяхме брилянтни, но достигнахме следващия кръг въпреки солидния съперник, който игра доста интелигентно. Щеше да е по-трудно, ако ни бяха вкарали гол.

Целта ми беше да се разпишем през първото полувреме и да принудим Малага да рискува, но не успяхме да го направим. През втората част се чувствахме много по-комфортно и забавихме ритъма", каза още той.

В останалите два мача от снощи Майорка размаза с 6:1 Реал Сосиедад, заличавайки изоставането си от 0:2 от първия мач в Сан Себастиан, а треторазредният Мирандес (състезаващ се в Сегунда „Б" дивисион) поднесе изненадата, елиминирайки елитния Расинг (Сантандер) след 1:1 и 2:0 на свой терен в първия двубой.

Довечера от 23:00 ч. е дербито на кръга Севиля - Валенсия. Преди седмица „прилепите" взеха аванс от 1:0 на свой терен.