Славия надви Доростол в последната си контрола

Момчетата на Емил Велев вече мислят за старта на първенството Снимка: BGNES
Момчетата на Емил Велев вече мислят за старта на първенството

Тимът на Славия победи Доростол с 2:0 в последната си контрола преди старта на пролетния дял на "А" група, играна на едно от помощните игрища до стадиона в "Овча купел".

Така "белите" вече са в очакване на първия си официален мач за тази година, който е на 27 февруари с Калиакра в Каварна.

Играчите на Емил Велев имаха пълно превъзходство над състава от Източната "Б" група.

В 27-ата минута Спас Георгиев успя да открадне топката от защитата на Доростол, моментално намери Кушев и опитният тарант откри с удар отблизо.

В 62-ата появилият се на терена след почивката нападателен дует Николай Божов-Георги Христов изработи второто попадение.

Бившият голаджия на Академик нахлу в пенала и върна топката към точката за дузпа, откъдето пловдивчанинът порази целта.

Той можеше да направи резултата класически десетина минути преди края, но изстрелът му срещна десния стълб.

В 89-ата пък Божов пропусна да запише името си сред голмайсторите, като се озова на идеална позиция за обстрел, но се засуети.