Спортинг започна разследване срещу Божинов

Валери Божинов изпусна да донесе победа на неговия Спортинг (Лисабон) и си навлече гнева на ръководството на клуба Снимка: Reuters

Ръководството на португалския Спортинг (Лисабон) започна разследване срещу нападателя Валери Божинов, съобщи gong.bg. Българинът предизвика недоволството на шефовете си след като изпусна дузпа в снощния мач на тима срещу Морейрензе от турнира за Купата на Португалия.

Двубоят завърши 1:1, а Божинов се появи в игра на почивката на мястото на Себастиян Рибас. През втората част той отправи няколко удара към вратата на Рикардо Рибейро, но те не затрудниха стража на Морейрензе.

В 90-та минута обаче Аугусто от състава на гостите наруши правилата в наказателното поле, за което си изпроси втори жълт картон, а Спортинг получи правото да изпълни дузпа, с която да си осигури победата. По собствено желание зад топката застана именно Божинов, но удара му бе спасен от вратаря Рибейро.

В края на продължението българинът изведе своя съотборник Фернандес на празна врата, но и той не успя да вкара. Така срещата завърши 1:1, което сериозно усложни ситуацията за Спортинг (Лисабон) в надпреварата. Тимът на Божинов има само две точки и изостава с толкова от лидера в своята група Жил Висенте, който има четири. С две точки е и Рио Аве, а Морейрензе е последен с една точка. За полуфиналите на надпреварата се класира само победителя в групата.

Затова часове след края на двубоя с Морейрензе ръководството на Спортинг публикува съобщение, че започва разследване на действията от края на срещата. „С оглед на някои събития в края на мача с Морейрензе, административното ръководство на Спортинг съобщава, че започва разследване, свързано с Божинов", се казва в официалното съобщение, цитирано от gong.bg. Все още няма яснота дали българина ще бъде наказан и каква може да бъде санкцията му.