Божинов би Миланов, цял мач и успех за Манолев

Божинов игра в последния четвърт час срещу Васлуй, но вече знае, че Спортинг ще продължи напред в Лига Европа Снимка: Reuters

Спортинг (Лисабон) постигна очаквана победа с 2:0 над румънския Васлуй в своеобразното българско дерби на група "D" на Лига Европа.

Цял мач за гостите изигра Живко Миланов, като в 35-ата минута си заработи жълт картон.

Наказателен такъв, но с червен цвят пък получи съотборникът му Уесли в 38-ата, което предопредели крайния изход на срещата.

Валери Божинов бе оставен в пореден мач на лисабонските "лъвове" на пейката, но бе пуснат в игра в 74-ата минута на мястото на Ван Волфсвинкел.

Евалдо малко преди почивката и Фернандес в 70-ата минута пък донесоха успеха за португалците, който ги затвърди като безапелационни лидери в класирането с пълен актив от 9 точки.

Далеч зад тях на цели 7 са останалите отбори, след като ФК Цюрих и Лацио завършиха 1:1 в Швейцария.

Така битката ще е между тях и Васлуй за второто място, даващо прави за класиране на 1/16-финалите.

Там със сигурност ще бъде и ПСВ Айндховен, който по подобие на Спортинг също събра 9 точки от 3 мача след успеха си с 1:0 като гост на Апоел (Тел Авив). Цял мач за "филипсите" изигра Станислав Манолев.

Легия пък даде сериозна заявка за подгласник на ПСВ в тази група "C" след също минимална победа на терена на Рапид (Букурещ).

Тотнъм и Рубин (Казан) изиграха вълнуващ мач от група "А" на "Уайт Харт Лейн", приключил 1:0 за "шпорите".

Точен за тях бе Роман Павлюченко, който отправи страховит шут от пряк свободен удар през първото полувреме, отразил се в напречната греда и влетял с бясна скорост в мрежата на руснаците.

Въпреки това Рубин бе доста активен на терена и заслужаваше да вкара минимум един гол, но сериозни пропуски го лишиха от това.

От поражението на казанци се възползва гръцкият ПАОК, надвил с 2:1 ирландците от Шамрок Роувърс на култовия стадион "Тумба" в Солун. Така те са вече втори с 5 точки.

Динамо (Киев) изпревари Бешикташ в подреждането на група "Е" след 1:0 на своя стадион и остана на две точки зад Стоук Сити, нанизал три безответни гола във вратата на Макаби (Тел Авив).

Мултимилионният Пари Сен-Жермен продължава да разочарова своите фенове с изявите си в Лига Европа, стигайки до нулево равенство при визитата си в Братислава. Въпреки това от ПСЖ би трябвало да са доволни в случая, тъй като завършиха срещата с 9 души.

За късмет на парижани равенство се получи и в другия мач, в който Атлетик (Билбао) и Ред Бул (Залцбург) си вкараха по две попадения, с което запазиха и статуквото в група "F".

Два идентични "хикса" имаше и в група "B", като Стандард (Лиеж) изненадващо не успя да намери път към вратата на непретенциозния Ворскла (Полтава) у дома.

По същото време Хановер и ФК Копенхаген поделиха точките, отбелязвайки си четири гола.

IV кръг от груповата фаза на всички двубои в Лига Европа ще се проведе на 3 ноември.