Мицански с първи гол за Кайзерслаутерн

Илиян Мицански отбебяза първия си гол за Кайзерслаутерн в официален мач

Българският национал Илиян Мицански отбеляза първия си гол в официален мач за Кайзерслаутерн. Нападателят, който се присъедини към немския тим през лятото, се разписа при равенството 3:3 между Кайзерслаутерн и Щутгарт от 12-ия кръг на Бундеслигата. Преди този двубой българинът бе вкарвал единствено в контролните срещи от подготвителния период.

Срещу Щутгарт Мицански се появи в игра в 52-та минута като в този момент тимът му изоставаше с 0:3. В 58-та минута българинът вкара за 3:1 и сложи началото на обрата, който Кайзерслаутерн осъществи до края на двубоя. С точката "червените дяволи" са на 15-о място с 11 точки, Щутгарт е 14-и също с 11 точки.

Днешните двубои от програмата на 12-ия кръг на Бундеслигата се оказаха успешни най-вече за гостуващите тимове. Нито един от отборите-домакини в шестте изиграни мача не успя да запише победа.

Освен Кайзерслаутерн на Илиян Мицански до точка на собствения си стадион се добраха още Вердер (Бремен) и Волфсбург.

Вердер направи 0:0 с Айнтрахт и в трети пореден двубой не успя да вземе трите точки. В предишния кръг "бременските музиканти" бяха разгромени с 0:6 от Щутгарт, а преди това паднаха с 2:3 у дома от Нюрнберг. Последният успех на Вердер е победата с 4:1 срещу Борусия (Дортмунд) на 23 октомври. След този хикс тимът на Томас Шааф е 11-и в класирането с 15 точки. Айнтрахт е четвърти с 20.

В „дербито на разочарованията" Волфсбург и Шалке 04 направиха 2:2. С ремито Шалке остана на 16-о място, а Волфсбург продължава да бъде 12-и.

Трета поредна загуба записа Майнц 05. Тази вечер тимът, който до преди три седмици бе начело в Бундеслигата, падна с 0:1 от Хановер 96. Поражението изпрати Майнц на трето място в класирането, като съставът на Томас Тухел бе изпреварен от Байер (Леверкузен). „Аспирините" биха с 1:0 Санкт Паули и са с пасив от седем точки от лидера Борусия (Дортмунд).